Wakacje w Stegnie

Na Mierzei Wiślanej znajdziemy wiele interesujących miejsc wypoczynku. Zarówno osoby ceniące spokój i ciszę oraz te, które preferują aktywny sposób spędzania wolnego czasu znajdą coś dla siebie. Wśród kilku miejscowości, które znajdują się w tym rejonie znajduje się Stegna.
Miejscowość tę można podzielić na dwie główne części. Pierwszą z nich jest centrum, w którym znajduje się wiele pensjonatów, restauracji i sklepów spożywczo-przemysłowych. Drugą częścią jest plaża wraz z otaczającą ją infrastrukturą. Tutaj również znajdziemy restauracje oferujące przysmaki morskie, takie jak ryby smażone, ale również osoby, które wolą zwykłe fast foody znajdą coś dla siebie. Ponadto przy plaży znajdują się parkingi mogące pomieścić setki samochodów, które mogą oczekiwać w cieniu drzew z przydrożnego lasu na wypoczywających właścicieli. Stegna jest idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi ponieważ wiele pensjonatów na swoim terenie posiada place zabaw, w których dzieci mogą spędzić czas.
W okolicy Stegny znajdziemy kilka interesujących miejsc. jednym z nich jest oddalone o kilka kilometrów muzeum znajdujące się na terenach dawnego obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Osoby, które chciałyby poznać historię więźniów i prosperowania obozu będą bardzo zadowolone ze sposobu przedstawienia tych opowieści.